Četvrtak 25 Travanj 2024

Jubilarna deseta priredba „Jabuka crvenika" i uz nju kao gospodarski, kulturni i turistički značaj obilježba Dana Općine Velika Ludina, u petak počela je i s prikazom kulturnog stvaralaštva. U ime organizatora Knjižnice i čitaonice Velika Ludina lijep broj posjetitelja pozdravila je ravnateljica Josipa Gašparec. Prostor Doma kulture scenografijom jesenskih plodova Verice

Šnajder, istodobno je bio galerija, koncertni i prostor lijepe riječi. Zamjetnim radovima od olovke više tehnika na papiru, platnu i kartonu do onih od modelirane keramike predstavili su se: Bernarda Rundek Franić, Nada Šiprak, Dinko Husadžić Sansky, Marijan Gašparec, Damir Belavić, Ivana Pavlović i Zvonimir Labaš. Tu vrstu ludinske kulturne panorame predstavio je publicist Dragutin Pasarić. Primijetio je - kako autori, slično drugim sredinama, zaslužuju i svoj organizacijski oblik djelovanjem kroz udrugu. Prvim nastupom nakon desetljećima života u Zagrebu, stihovima posvećenim Moslavini i Ludinici u kojoj je rođena, te Vidrenjaku gdje sada češće boravi, ali i jabuci toj ludinskoj prepoznatljivosti, predstavila se Ljiljana Marković. Sve to začinilo je i nekoliko izvedbi pjevačke skupine i tamburaškog orkestra mjesnog KUD-a Mijo Stuparić. Sudionike je pozdravio i na doprinosu autorima s područja kulture uz Dane jabuke crvenike zahvalio Dražen Pavlović, načelnik Općine Velika Ludina.

25.04.2024 Ferienhaus Ostsee