Petak 19 Travanj 2024

Nakon usvajanja zapisnika sa prethodne sjednice Općinskog vijeća Općine Velika Ludine i aktualnog sata u kojem su prihvaćena izvješća Općinskog načelnika između 07. i 08. sjednice Općinskog vijeća i izvješće Općinskog načelnika između 08. i 09. sjednice Općinskog vijeća vijećnici Općine Velika Ludina dali su suglasnost na Statut Dječjeg vrtića Ludina te na uknjižbu prava vlasništva Dječjeg vrtića Ludina.

Naime ustanovilo se kako je Dječji vrtić u vlasništvu Osnovne škole Velika Ludina koja će vrtić pokloniti Općini. Data je i suglasnost na Pravilnik o unutarnjem ustrojstvu i načinu rada Dječjeg vrtića Ludina. Nadalje je donesena Odluka o davanju suglasnosti za zapošljavanje sukladno mjerama za zapošljavanje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje. Usvojena je i Odluka o prestanku mandata privremenom ravnatelju Knjižnice i čitaonice Velika Ludina Damiru Markišu te je data suglasnost na Statut Knjižnice i čitaonice Velika Ludina i donesena Odluka o potpisivanju financijske dokumentacije za Knjižnicu i čitaonicu Velika Ludina. Donesena je i Odluka za radove na izgradnji revizionog okna i prespajanja kanalizacije u Školskoj ulici u Velikoj Ludini prema Zakonu o komunalnom gospodarstvu, radovi su povjereni tvrtki Kapitel d.o.o. iz Ivanić Grada. Donesen je Zaključak o izvorima sredstava kod oslobađanja od plaćanja komunalnog doprinosa kao i Zaključak za provođenje aktivnosti vezanih uz odabir koncepcijskog rješenja sustava zbrinjavanja otpada Općine Velike Ludine radi dugoročno održivog postupanja s komunalnim i drugim vrstama otpada. Također je data suglasnost Općinskom načelniku za potpis Ugovora o nagodbi sa VENTUS d.o.o. Varaždin. Općinsko vijeće upoznato je sa Izvješćem o izvršenim radovima na održavanju nerazvrstanih cesta i poljskih putova za 2013. godinu te je razmatran Program pojačanog održavanja poljskih i poljoprivrednih puteva, te nerazvrstanih cesta za 2014. godinu. Raspravljano je i o mogućoj prodaji zemljišta i započete gradnje na k.č.br. 429/1, k.o. Ludina zemljišta za izgradnju benzinske postaje te je odlučeno da se to zemljišta može prodati po cijeni od 650.000 kuna.

19.04.2024 Ferienhaus Ostsee