Srijeda 24 Travanj 2024

U aktualnom satu Općinskog vijeća Velike Ludine načelnik Općine Dražen Pavlović izvijestio je vijećnike o problemu naplate rudne rente radi čega je organiziran sastanak načelnika i gradonačelnika moslavačke regije s kojeg je zatražena službena informacija radi čega je izostala uplata te rente u proračune gradova i općina.

"Prema neslužbenim informacijama do zastoja je došlo jer će INA ubuduće rudnu rentu uplaćivati kvartalno, a ne svaki mjesec kao što je bilo dosada"-kazao je Pavlović.

Načelnik je nadalje izvijestio kako je izvršena primopredaja nove zgrade u središtu Velike Ludine te će se sjedište Općine uskoro preseliti u novi prostor.

U nastavku sjednice donesen je zaključak o davanju suglasnosti Općinskom načelniku da zastupa Općinu Velika Ludina u donošenju odluka na Skupštini društva EKO MOSLAVINE d.o.o., te da glasa za sklapanje ugovora o osnivanju prava građenja. Razmatrano su i donesene I Izmjene i dopune Odluke o radnom vremenu ugostiteljskih objekata iz skupine „Restorani", „Barovi" i „Objekti jednostavnih usluga". Donesena je i Odluka o odabiru najpovoljnije ponude za radove na pojačanom održavanju poljskih poljoprivrednih putova i nerazvrstanih prometnica na području Općine Velika Ludina.

24.04.2024 Ferienhaus Ostsee