Utorak 23 Travanj 2024

Nakon usvajanja zapisnika sa prethodnih sjednica Općinskog vijeća Općine Velika Ludina i aktualnog sata u kojem je načelnik Općine Dražen Pavlović izvijestio o aktivnostima između dvije sjednice općinskog vijeća vijećnici Velike Ludine usvojili su Poslovno izvješće Moslavine d.o.o. Kutina za 2013. godinu.

Nadalje je donesena odluka o prihvaćanju godišnjeg izvješća Poduzeća Ludine d.o.o. Velika Ludina za 2013. godinu koje su obrazložili direktorica društva Mirela Montag, općinski načelnik te predsjednik Općinskog vijeća. Među ostalim je istaknuto kako je poduzeće poslovalo s gubitkom jer je imalo znatna ulaganja u opremu, ali se osnivanje tog poduzeća pokazalo opravdanim jer je stanje uređenja općine znatno bolje nego ranijih godina. Donesena je III Izmjena i dopuna Statuta Općine Velika Ludina ponajviše radi preseljenja općinske uprave u novi prostor i na novu adresu. Razmatrana je i donesena Odluka o osnivanju savjeta mladih Općine Velika Ludina kao i V. Izmjena i dopuna Prostornog plana uređenja Općine Velika Ludina. Usvojeno je financijsko izvješće za razdoblje od 01.01. do 30.06.2014. godine za Općinu Velika Ludina i proračunske korisnike: Dječji vrtić Ludina i Knjižnicu i čitaonicu Velika Ludina. Razmatrana je i donesena II Izmjena i dopuna Proračuna Općine Velika Ludina za 2014. godinu, II Izmjena i dopuna Programa, II Izmjena i dopuna Odluke o izvršavanju Proračuna, II Izmjena i dopuna Odluke o Proračunu. Proračunski prihodi i rashodi nakon tih izmjena iznose po 11.487.232 kune, a obrazložio ih je načelnik Dražen Pavlović.

"Izmjene proračuna radili smo jer smo od Županije dobili 210.000 kuna za štetu od elementarne nepogode u prošloj godini. Također smo za parkiralište kod nogometnog igrališta izdvojili 120.000 kuna umjesto prvotno predviđenih 70.000 kuna. Za uređenje Doma u Kompatoru izdvojiti ćemo 86.000 kuna, a imamo i još nekoliko radova koji su skuplji nego što smo očekivali"-istaknuo je Pavlović.

Usvojeno je Financijsko izvješće Proračunskih korisnika Općine Velika Ludina o utrošku financijskih sredstava za 2013. godinu. Donesena je Odluka o donošenju Plana gospodarenja otpadom Općine Velika Ludina. Razmatrana su i usvojena Izvješća o stanju provedbe Godišnjeg provedbenog plana zaštite od požara za područje Općine Velika Ludina za 2013. godinu. Donesen je i Godišnji provedbeni plan unapređenja zaštite od požara za područje Općine Velika Ludina za 2014. godinu. Razmatrana je i donesena Odluka o agrotehničkim mjerama u poljoprivredi, te mjerama za uređivanje i održavanje poljoprivrednih rudina na području Općine Velika Ludina. Razmatrana je i donesena Odluka o imenovanju zamjenika člana Skupštine – predstavnika Općine Velika Ludina u Lokalnoj akcijskoj grupi (LAG) Moslavina. Donesena je Odluka o odabiru najpovoljnije ponude za provođenje usluga deratizacije na području Općine Velika Ludina kao i Odluka o odabiru najpovoljnije ponude za radove na održavanju nerazvrstanih cesta u zimskim uvjetima – zimska služba na rok od 4 godine na području Općine Velika Ludina Donesena je i Odluka o odabiru najpovoljnije ponude za radove na održavanju bankina i cestovnih jaraka uz nerazvrstane prometnice na području Općine Velika Ludina. Razmatrana je i donesena Odluka o odabiru najpovoljnije ponude za radove na asfaltiranju parkirališta kod nogometnog igrališta u Velikoj Ludini kao i Odluka o hitnoj sanaciji klizišta u Pešćenici.

23.04.2024 Ferienhaus Ostsee