Subota 20 Travanj 2024

Nakon usvajanja zapisnika sa prethodne sjednice Općinskog vijeća Općine Velika Ludina i aktualnog sata vijećnici Općine donijeli su Odluku o odobravanju financijskih sredstava povodom proslave Dana Općine Velika Ludina i upoznali se s programom proslave. Načelnik Općine Dražen Pavlović istaknuo je kako se očekuju troškovi od oko 80.000 kuna za proslavu

Dana Općine i manifestaciju "Jabuka Crvenika". Nadalje je donesena Odluka o dodjeli Godišnje nagrade i priznanja koja će se dodijeliti za Dan Opcine Velika Ludina za 2014. godinu.Godišnja nagrada Općine Velika Ludina za 2014. godinu u obliku povelje dodijeliti će se povodom Dana Općine Nadi Šiprak odlučeno je na sjednici Općinskog vijeća. Kako je obrazloženo Nada Šiprak je svojim 35-godišnjim radom u Dječjem vrtiću Velika Ludina značajno doprinijela razvoju i održanju predškolskog odgoja, a istaknula se i brojnim izložbama umjetničkih radova čime je obogatila kulturno umjetnički život Velike Ludine. Priznanje Općine biti će dodijeljeno Marijanu Gašparcu osnivaču Udruge voćara i vinogradara Moslavine te idejnom tvorcu manifestacije "Jabuka crvenika". Usvojene su i smjernice za organizaciju i razvoj sustava zaštite i spašavanja na području Općine Velika Ludina te analiza stanja sustava zaštite i spašavanja na području Općine Velika Ludina za 2013. godinu.

20.04.2024 Ferienhaus Ostsee