Četvrtak 25 Travanj 2024

Na temelju članka 6. Zakona o kulturnim vijećima ("Narodne novine" broj 48/04., 44/09. i 68/13.) i članka 6. Odluke o osnivanju Kulturnog vijeća Sisačko-moslavačke županije ("Službeni glasnik Sisačko-moslavačke županije" broj 7/2014.) Upravni odjel za prosvjetu, kulturu i šport Sisačko-moslavačke županije upućuje javni

P O Z I V

za predlaganje članova Kulturnog vijeća Sisačko-moslavačke županije

Pozivaju se institucije i udruge iz područja kulture i umjetnosti da podnesu pisane i obrazložene prijedloge osoba za izbor članova Kulturnog vijeća Sisačko-moslavačke županije.

Kulturno vijeće osniva se za sljedeća područja:

- zaštitu sakralnih objekata i zaštićenih kulturnih dobara, saniranja domova kulture,

muzeja, pučkih domova i ostalih objekata u kulturi, investicije za objekte u kulturi

- djelatnost udruga u kulturi, manifestacije međunarodnu suradnju

- kazališnu, glazbenu i multimedijalnu djelatnost, programe koji promiču

kulturu mladih

- muzejsko - galerijsku i likovnu djelatnost

- knjižničnu i nakladničku djelatnost.

Sastav Vijeća definira se izborom jednog predstavnika u Vijeće iz područja navedenih u prvom stavku, a sukladno članku 3. Odluke o osnivanju Kulturnog vijeća Sisačko-moslavačke županije.

Jedna osoba može biti kandidirana samo za jedno od navedenih područje.

Kulturno vijeće Sisačko-moslavačke županije ima pet članova. Članove imenuje Županijska skupština na četiri godine.

Za članove Kulturnog vijeća mogu biti kandidirani kulturni djelatnici i umjetnici koji svojim dosadašnjim dostignućima s prebivalištem na području Sisačko-moslavačke županije i poznavanjem pojedinih područja kulture i umjetnosti i mogu pridonijeti ostvarenju ciljeva zbog kojih je Kulturno vijeće osnovano.

Članove Kulturnog vijeća mogu predlagati ustanove, udruge, vjerske zajednice ili druge pravne i fizičke osobe koje su registrirane na području Sisačko-moslavačke županije.

Predlagači su dužni dostaviti pisani i obrazloženi prijedlog osobe čije imenovanje predlažu kao i životopis kandidata.

Prijedlozi kandidata moraju biti prijavljeni na županijskoj prijavnici koja se može dobiti u Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu i šport Sisačko – moslavačke županije i na internetskim stranicama www.smz.hr

Životopis treba sadržavati sljedeće:

osnovne podatke ( ime, prezime, adresa, broj telefona)

akademski stupanj

glavno područje istraživanja i stručnog djelovanja

zaposlenje i stručno usavršavanje

članstvo u društvima i udrugama

najvažnije publikacije, sudjelovanje u programima i projektima.

Na temelju pristiglih prijedloga županica Sisačko-moslavačke županije predlaže Županijskoj skupštini imenovanje članova Kulturnog vijeća.

Pisani i obrazloženi prijedlozi podnose se na adresu:

SISAČKO-MOSLAVAČKA ŽUPANIJA

Upravni odjel za prosvjetu, kulturu i šport

Stjepana i Antuna Radića 36

44 000 Sisak

S naznakom: "Prijava kandidata za člana kulturnog vijeća Sisačko-moslavačke županije"

Rok za podnošenje prijedloga je 15 dana, od 26. kolovoza do 9. rujna 2014. godine.

Prijedlozi koji ne budu pripremljeni s potpunim podatcima, kao i prijedlozi koji se ne dostave u navedenom roku, ne će se razmatrati

SISAČKO-MOSLAVAČKA ŽUPANIJA

Upravni odjel za prosvjetu, kulturu i šport

Prijavnicu za prijavu kandidata možete preuzeti ovdje