Četvrtak 25 Travanj 2024

Povodom Dana Općine Velika Ludina i manifestacije "Jabuka crvenika" održana je u toj općini svečana sjednica Općinskog vijeća nakon koje je otvoren i blagoslovljen novi prostor Općinske uprave. Godišnja nagrada dodijeljena je Nadi Šiprak, a priznanje Marijanu Gašparcu. Načelnik Općine Dražen Pavlović istaknuo je ulaganje Općine u uređenje komunalne

infrastrukture, uređenje domova te sakralnih objekata.

"Radili smo na poboljšanju života građana i kada je bio u pitanju interes građana na sjednicama vijeća smo donosili jednoglasne odluke i možemo reći da se Općina dobro i ravnomjerno razvija. Zbog gospodarske krize na koju nismo mogli utjecati ne možemo biti zadovoljni aktivnostima u našim poslovnim zonama i radi nedostatka posla u posljednjih deset godina izgubili smo dvjesto stanovnika. Nadamo se da će gospodarstvo krenuti u boljem smjeru i da će Velika Ludina postati mjesto gdje će se ljudi naseljavati, a ne odlaziti u potrazi za poslom. Najava državnih vlasti o smanjenju poreznih prihoda lokalnoj samoupravi također su udar na općine i gradove koji ne doprinose razvoju manjih sredina. Za skladištenje plina u Okolima primamo rudnu rentu u visini 25.000 kuna godišnje i nadamo se da će se to uskoro promijeniti i tu očekujemo značajnija sredstva koja bi se realno trebala kretati između dva i pet milijuna kuna godišnje što bi bilo vrlo značajno za naš proračun"- istaknuo je Pavlović.

Obilježen je i početak berbe jabuka u Moslavini manifestacijom ''Jabuka crvenika'' koja je održana u Katoličkom Selišću u voćnjaku "Vrtova voća" d.o.o. tvrtke koja je u posljednje tri godine podignula oko 30 hektara suvremenih nasada jabuka na području općine Velika Ludina, a prve jabuke ubrali su dožupani Zdenko Vahovec i Ivan Nekvapil. Nagradu za najuzornijeg voćara dobio je domaćin Branimir Markota, a nagradu za najuzornijeg vinogradara Zlatko Čuković iz Grabrovog Potoka. Načelnik Općine Velika Ludina Dražen Pavlović tom je prigodom naglasio kako je uzgoj jabuke najznačajnija grana poljoprivrede u općini i radi se na tome da se i ostatak nekadašnjih površina "PPK Katoličko Selište" stavi u funkciju.

Održana je i biciklijada na kojoj je sudjelovalo 95 biciklista, a trojica najboljih su i nagrađeni.

25.04.2024 Ferienhaus Ostsee