Petak 26 Travanj 2024

Nakon usvajanja zapisnika sa prethodne sjednice Općinskog vijeća Općine Velika Ludina vijećnici Velike Ludine su na 25. sjednici Općinskog vijeća u aktualnom satu prihvatili Izvješće o radu Općinskog Načelnika Općine Velika Ludina između 24. i 25. sjednice Općinskog vijeća Općine V. Ludina.

Načelnik Pavlović tom je prigodom najavio moguće veliko ulaganje privatnih ulagača u pogon za preradu voća kao i u izgradnju benzinske crpke. Nadalje je razmatran i donesen Proračun Općine Velika Ludina za 2016. godinu i Projekcije Proračuna za 2017. i 2018. godinu, Odluke sa Programima za izgradnju i održavanje komunalne infrastrukture i dr. programa, Odluke o izvršavanju Proračuna Općine Velika Ludina i Plan razvojnih programa. Načelnik Dražen Pavlović je u obrazlaganju proračuna istaknuo kako se očekuje oko dva milijuna kuna iz fondova EU i naglasio kako je zadržan investicijski i socijalni karakter proračuna u ovo teško vrijeme.

"Očekujemo oko sedam miljuna kuna redovnih sredstava i dva milijuna kuna od fondova EU i odlučili smo kao i do sada da nećemo dodatno porezno opterećivati građane već ćemo radije smanjivati investicije. Nažalost porezni prihodi su zbog porezne reforme u padu, a pao nam je i prihod od rudne rente"-kazao je načelnik Pavlović.
U nastavku sjednice donesena je Odluka o raspisivanju izbora za članove vijeća mjesnih odbora na području Općine Velika Ludina. Razmatran je i donesen Pravilnik o ostvarivanju prava na pomoć za podmirenje troškova stanovanja. Donesena je Odluka o upotrebi kanalizacijskih cijevi fi 50 za izgradnju mostova u naselju Okoli te je imenovana Komisija za popis imovine sa stanjem na dan 31.12.2015. godine osnovnih sredstava, potraživanja i obveza i novčanih sredstava te sitnog inventara.

26.04.2024 Ferienhaus Ostsee