Petak 19 Travanj 2024

Vijećnici Općine Velika Ludina su na 28. sjednici Općinskog vijeća usvojili zapisnik sa prethodne sjednice Općinskog vijeća Općine Velika Ludina nakon čega je u aktualnom satu usvojeno Izvješće o radu Općinskog Načelnika Općine Velika Ludina između 27. i 28. sjednice Općinskog vijeća Općine V.

Ludina, Odluka Općinskog načelnika o prihvaćanju Izvješća Komisije za popis osnovnih sredstava, potraživanja i obveza i novčanih sredstava na dan 31.12.2015. godine, Odluka Općinskog načelnika o prihvaćanju Izvješća Komisije za popis (inventuru) dugotrajne imovine, materijala i sitnog inventara na dan 31.12.2015. godine te Izvješće o obavljenom godišnjem popisu imovine 31.12.2015. godine. Nadalje je donesena Odluka o VI. Izmjenama i dopunama Odluke o donošenju Prostornog plana uređenja Općine Velika Ludina te je usvojen pročišćeni tekst Odluke o donošenju Prostornog plana uređenja Općine Velika Ludina. Donesena je i Odluka o izradi III Izmjena i dopuna Odluke o donošenju Detaljnog plana uređenja središta Velike Ludine te je usvojeno Izvješće o stanju u prostoru Općine Velika Ludina za razdoblje od 2012. do 2015. godine. Razmatran je i usvojen Financijski izvještaj za razdoblje od 01.01. do 31.12.2015. godine za Općinu Velika Ludina i proračunske korisnike: Dječji vrtić Ludina i Knjižnicu i čitaonicu Velika Ludina. Također je razmatrano i prihvaćeno Konsolidirano financijsko izvješće Općine Velika Ludina za razdoblje od 01.01.2015. do 31.12.2015. godine. Razmatrane su i usvojene I Izmjene i dopune Proračuna Općine Velika Ludina za 2016. godinu sa I Izmjenama i dopunama Programa, Odluke o I Izmjenama i dopunama Proračuna Općine Velika Ludina i I Izmjenama i dopunama Odluke o izvršavanju Proračuna Općine Velika Ludina. Načelnik Općine Dražen Pavlović obrazložio je kako je do ovih Izmjena došlo radi raspodjele nekih stavki u Proračunu.
"Smanjena su izdvajanja za asfaltiranje cesta te smo novac preusmjerili u uređenje doma u Kompatoru i Grabrovom Potoku"-istaknuo je načelnik Pavlović.

Donesena je i Odluka o obavljanju komunalnih djelatnosti na području Općine Velika Ludina te Odluka o davanju suglasnosti Općinskom načelniku za projekt: „Magistralni vodovod Kutina – Lipovljani i vodospremnik i crpna stanica Torovi“. Donesen je Zaključak o prihvaćanju Izvješća o provedbi Plana gospodarenja otpadom kao i Odluka o usvajanju Programa mjera suzbijanja patogenih mikroorganizama, štetnih člankonožaca i štetnih glodavaca čije je planirano, organizirano i sustavno suzbijanje mjerama dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije od javnozdravstvene važnosti za Općinu Velika Ludina u 2016. godinu. Na kraju sjednice donesen je i Zaključak o prihvaćanju Izvješća o obavljenoj reviziji upravljanja i raspolaganja nekretninama jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave na području Sisačko-moslavačke županije.

19.04.2024 Ferienhaus Ostsee