Petak 19 Travanj 2024

Nakon usvajanja zapisnika sa prethodne sjednice Općinskog vijeća Općine Velika Ludina vijećnici Općine Velika Ludina su u aktualnom satu 29. sjednice Općinskog vijeća prihvatili Izvješće o radu Općinskog Načelnika Općine Velika Ludina između 28. i 29. sjednice Općinskog vijeća Općine V. Ludina. Nadalje je donesena Odluka o davanju suglasnosti za

kreditno zaduženje društva „Moslavina“ d.o.o. Kutina za financiranje projekata vodnih građevina vodoopskrbnog i kanalizacijskog sustava na distributivnom području „Moslavine“ d.o.o. Kutina. Razmatrano je i prihvaćeno Poslovno izvješće Moslavine d.o.o. Kutina za 2015. godinu. Također je razmatrano i prihvaćeno Tehničko izvješće Eko Moslavine d.o.o. Kutina za 2015. godinu. Prihvaćeno je i Izvješće o radu Moslavačkog lista d.o.o. Kutina za 2015. godinu. Donesena je Odluka o donošenju Urbanističkog plana uređenja turističke zone Mustafina Klada. Razmatran je i prihvaćen Izvještaj o izvršenju Proračuna Općine Velika Ludina za 2015. godinu sa programima. Razmatran je i usvojen Financijski izvještaj za razdoblje od 01.01. do 31.03.2016. godine za Općinu Velika Ludina i proračunske korisnike: Dječji vrtić Ludina iKnjižnicu i čitaonicu Velika Ludina.
Također su razmatrane i usvojene II Izmjene i dopune Proračuna Općine Velika Ludina za 2016. godinu sa II Izmjenama i dopunama Programa, Odluke o II Izmjenama i dopunama Proračuna Općine Velika Ludina i II Izmjenama i dopunama Odluke o izvršavanju Proračuna Općine Velika Ludina. Načelnik Općine Velika Ludina Dražen Pavlović objasnio je kako je do ovih Izmjena proračuna došlo ponajprije radi namjere Općine za nominiranjem projekta proširenja Dječjeg vrtića prema fondu EU.

"Očekujemo skoro raspisivanje natječaja i odlučili smo se za ovaj projekt jer smatramo da ćemo na njemu prikupiti najviše bodova, a želimo iskoristiti maksimalni iznos mogućeg financiranja koji iznosi 1,2 milijuna eura ili 90 posto cjelokupne investicije. To je ulaganje u budućnost jer očekujemo prosperitet u narednim godinama, a vrtić bi ovim proširenjem dobio i jaslice"-naglasio je načelnik Pavlović.
Nadalje je donesena Odluka o načinu prodaje dionica, poslovnih i vlasničkih udjela u vlasništvu Općine Velika Ludina kao i Odluka o prodaji dionica u trgovačkom društvu Hidraulika Kutina d.d. Također je donesena Odluka o odabiru najpovoljnije ponude za nabavu prometne signalizacije na nerazvrstanim cestama Općine Velika Ludina kao i Odluka o odabiru najpovoljnije ponude za nabavu usluga za izradu kolnih prilaza na poljoprivredne parcele i iskop rova na ukopavanje plinske instalacije u mjestu Okoli.
Usvojena je i Odluka o odabiru najpovoljnije ponude za nabavu radova na pojačanom održavanju poljskih-poljoprivrednih putova i nerazvrstanih prometnica na području Općine Velika Ludina te Odluka o odabiru najpovoljnije ponude za povjeravanje poslova ukopa pokojnika na području Općine Velika Ludina. Donesena je Odluka o odabiru najpovoljnije ponude za provođenje usluga deratizacije na području Općine Velika Ludina kao i Odluka o odabiru najpovoljnije ponude za provođenje usluga veterinarsko-higijeničarskih poslova na području Općine Velika Ludina. Prihvaćeno je Izvješće ugovorenih i realiziranih zahvata pojačanog održavanja poljskih i poljoprivrednih putova, te nerazvrstanih cesta za 2015. godinu. Dato je i brisovno očitovanje Dariju Barešić iz Velike Ludine, Obrtnička 49, za k.č.br. 429/9, k.o. Ludina – poslovna zona.

19.04.2024 Ferienhaus Ostsee