Petak 19 Travanj 2024

Nakon usvajanja zapisnika sa prethodne sjednice Općinskog vijeća Općine Velika Ludina vijećnici Općine Velika Ludina su na 30. sjednici Općinskog vijeća u aktualnom satu prihvatili Izvješće o radu Općinskog Načelnika Općine Velika Ludina između 29. i 30. sjednice Općinskog vijeća Općine V. Ludina. Donesena je

Odluka o III. Izmjenama i dopunama Odluke o donošenju Detaljnog plana uređenja središta Velike Ludine.

Razmatrano je i usvojeno Financijsko izvješće za razdoblje od 01.01. do 30.06.2016. godine za Općinu Velika Ludina i proračunske korisnike: Dječji vrtić Ludina i Knjižnicu i čitaonicu Velika Ludina. Načelnik Dražen Pavlović istaknuo je kako se proračun dobro puni unatoč smanjenoj eksploataciji ugljikovodika u Okolima te smanjenim poreznim prihodima.
"Očekujemo ostvarenje planiranog proračuna od oko šest milijuna kuna, nismo povećavali komunalnu naknadu, svoje obveze ispunjavamo na vrijeme i imamo dobar rejting kod izvođača radova"-kazao je Pavlović.
Nadalje je razmatrano i prihvaćeno Konsolidirano financijsko izvješće Općine Velika Ludina zarazdoblje od 01.01.2016. do 30.06.2016. godine, a razmatrano je i usvojeno i financijsko izvješće LUDINE d.o.o. Obrtnička 3, Velika Ludina, za 2015. godinu. Razmatrano je i prihvaćeno financijsko izvješće izvanproračunskih korisnika Proračuna Općine Velika Ludina za 2015. godinu, a razmatrana je i donesena Odluka o provedbi postupka javnog prikupljanja obvezujućih ponuda za prodaju dionica u Trgovačkom društvu HIDRAULIKA KUTINA d.d.
Također je razmatrano i prihvaćeno Izvješće o stanju provedbe Godišnjeg provedbenog plana unapređenja zaštite od požara za područje Općine Velika Ludina za 2015. godinu, a razmatran je i donesen Godišnji provedbeni plan unapređenja zaštite od požara za područje Općine Velika Ludina za 2016. godinu. Razmatran je i prihvaćen Plan komunalnih radova za 2016. godinu, a u Povjerenstvo za procjenu šteta od elementarnih nepogoda imenovani su Vladimir Bohatka za predsjednika Povjerenstva te Zlatko Lidmila i Ivan Somođvar za članove. Donesena je Odluka o dodjeli Godišnje nagrade i priznanja koja će se dodijeliti za Dan Općine Velika Ludina za 2016. godinu. Godišnja nagrada u obliku povelje dodijeliti će se KUD-u "Mijo Stuparić", a priznanja će biti dodijeljena gđi Ljerki Šimunović, DVD-u Vidrenjak, NK Sokol i DVD-u Mala Ludina.
Donesena je i Odluka o odobravanju financijskih sredstava povodom proslave Dana Općine Velika Ludina i upoznavanje sa programom proslave te je donesena Odluka za imenovanje sudaca porotnika u Županijski sud u Sisku.

19.04.2024 Ferienhaus Ostsee