Dana 18.04.2015. održala se akcija „Zelena čistka" u koju se drugu godinu za redom uključila i Općina Velika Ludina. Djelatnici općine, poduzeća „Ludina" d.o.o., „Gordom" d.o.o., članovi novoosnovanog ludinskog rukometnog kluba „Laurus" i ekološki osviješteni građani odlučili su očistiti nekoliko lokacija od

smeća. Nastavljajući prošlogodišnju tradiciju pristupilo se čišćenju izvorišta pitke vode u Ruškovici uz koji se ove godine počistio i izvor pitke vode u Ludinici. Akcija se nastavila prikupljanjem otpada kojeg su nesavjesni građani odbacili na ulazu u naselje Gornja Vlahinička, te divljeg odlagališta uz nasip rijeke Česme.

Općina Velika Ludina zadnjih godina aktivno se bavi saniranjem divljih deponija otpada pa je okoliš Općine sve čišći i uredniji, a ovakvim akcijama nastoji se djelovati na svijest građana. Ovakav primjer pozitivno djeluje na građane, te se nadamo da će ga slijediti i ostali građani, a što će rezultirati smanjenjem onečišćenja okoliša.

Lijep pozdrav uz slogan Općine Velika Ludina: „Čišća općina - ljepši život"!