Petak 29 Ožujak 2024

Nakon usvajanja zapisnika sa prethodne sjednice Općinskog vijeća Velika Ludina i aktualnog sata na kojem je usvojeno izvješće načelnika Općine između 18. i 19. sjednice Općinskog vijeća Općine Velika Ludina vijećnici su prihvatili Izvještaj o izvršenju Proračuna Općine Velika Ludina za 2014.godinu sa programima.Donesene su i Izmjene i dopune Proračuna OpćineVelika Ludinaza 2015. godinu, I Izmjene i dopune Programa, I Izmjene i dopune Odluke o izvršavanju Proračuna, I Izmjene i dopune Odluke o Proračunu.
Načelnik Općine Dražen Pavlović pojasnio je kako je do Izmjena proračuna došlo ponajprije radi radova na uređenju crkve gdje je potrošeno predviđenih 70.000 kuna te je izmjenom dodano još 30.000 kuna. Također je iz proračuna izuzeto asfaltiranje Cvjetne ulice u iznosu 390.000 kuna te će se uređenje te ulice kandidirati za fondove ruralnog razvoja. Proračun je ovim izmjenama povećan za 34.000 kuna. Nadalje je donesena Odluka o davanju prethodne suglasnosti na Pravilnik o plaćama u Knjižnici i čitaonici Velika Ludina te Odluka o davanju suglasnosti za zapošljavanje sukladno mjerama za zapošljavanje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.
Usvojena je II Izmjena i dopuna Odluke o određivanju mjesta i uvjetima prodaje robe izvan prodavaonica na području Općine Velika Ludina. Donesena je Odluka o odabiru najpovoljnije ponude za radove na sanaciji klizišta kod Lovačkog doma u Peščenici, posao je povjeren tvrtki "Podgorski usluge" iz Novoselca po cijeni od 59.700 kuna s PDV-om. Donesena je i Odluka o odabiru najpovoljnije ponude za radove na pojačanom održavanju poljskih-poljoprivrednih putova i nerazvrstanih prometnica na području Općine Velika Ludina, poslovi su povjereni tvrtki Kapitel d.o.o. iz Ivanić Grada. Usvojena je i Odluka o nabavi prometnog znaka "približavanje prijelaza preko željezničke pruge bez branika ili polubranika-znak sa dvije kose pruge" u Grabrovom Potoku, izabrani ponuditelj je tvrtka Crtorad d.o.o. Varaždin.
Donesena je i Odluka o odobravanju financijskih sredstava za sufinanciranje Ž 3158 na dionici od nadvožnjaka preko A3 do naselja Okoli L=2,5 km sa Županijskom upravom za ceste Sisačko-moslavačke županije. Razmatrana je i donesena Odluka o prijenosu prava vlasništva nad komunalnim vodnim građevinama na području Općine Velika Ludina te Odluka o davanju suglasnosti Poduzeću Moslavina d.o.o. Kutina za dugoročno zaduživanje-kredit u iznosu od 5.000,000,00 kn za financiranje građenja samostalnih i zajedničkih vodnih građevina. Donesena je i Odluka o Prostornom planu uređenja Općine Velika Ludina Odluka o donošenju-pročišćeni tekst.