Ponedjeljak 3 Listopad 2022

Općina Velika Ludina proslavila je još jedan Dan Općine. On se već 9 godina proslavlja prvog dana mjeseca rujna u znak početka berbe jabuka. Tim povodom održana je svečana sjednica Općinskog vijeća, a prilika je to bila da se načelnik Dražen Pavlović pohvali učinjenim u proteklom dvogodišnjem razdoblju budući da prošle godine zbog pandemije proslave nije bilo.
„Mi smo imali velike planove za 2020. te 2021.godinu, uglavnom su se i ispunili. Određeni manji projekti su prolongirani, no, niti od jednog nismo odustali, a koristili smo i novac iz europskih fondova. Od tih važnih ostvarenih projekata svakako moram istaknuti kako je realiziran i najveći projekat na području Općine, riječ je o dogradnji i uređenju Dječjeg vrtića vrijednosti nešto više od 7 milijuna kuna. Također, vrijedi istaknuti i uređenje ŽC kroz naselje Vidrenjak koje smo financirali u omjeru 50:50 Županijska uprava za ceste i mi, a ukupan iznos tog projekta je nešto više od 1,5 milijuna kuna.“ -rekao je načelnik.

Na rad Općinskog vijeća u proteklom razdoblju osvrnuo se predsjednik Vjekoslav Kamenščak. „Unatoč pandemiji koja nas je zadesila vijeće je radilo bez problema elektronskim putem te su svi projekti realizirani bez zastoji. Mislim da svi moramo biti zadovoljni rezultatima u proteklom razdoblju jer smo većinu projekata ostvarili u tim vrlo nepovoljnim uvjetima koji nas i dalje prate.“

Inače, Velika Ludina velike projekte planira i u sljedećem razdoblju. „Sada krećemo s gradnjom stvari koje su, mogu reći, luksuznije, odnosno, zasad ih nismo imali. Riječ je o parkovima, dječjim igralištima, uređenju crkve, izgradnji i uređenju prometnica te izgradnji sportske dvorane.“ – najavio je načelnik.

Na svečanoj sjednici u Velikoj Ludini uz Dan Općine nazočili su i brojni gosti. Među njima bili su i čelni ljudi susjednih gradova i općina. U ime svih njih okupljenima se obratio gradonačelnik Kutine Zlatko Babić, koji je pohvalio vidljivi napredak života u Općini. „Rezultat dobrog rada su svi nabrojeni projekti. Uređene su prometnice, komunalna infrastruktura, društveni domovi, vrtić, a radit će se sportska dvorana i park. Radi se sve što se može, predano, u interesu svih mještana Općine Velika Ludina.“ – rekao je gradonačelnik Kutine Zlatko Babić.

Dan Općine Velika Ludina na svečanoj je sjednici, u ime Sisačko-moslavačke županije, čestitao predsjednik Županijske skupštine Mijo Šepak.
„Sisačko-moslavačka županija je u izvrsnoj suradnji s Općinom Velika Ludina kako kroz određene potpore za cestovnu i komunalnu infrastrukturu, a godinama radi i na poboljšanju uvjeta življenja svih građana. Pred nama je jedan veliki zajednički projekta, riječ je o izgradnji sportske dvorane, te se nadam da ćemo tu dobru suradnju nastaviti i dalje.“

Svečanoj sjednici velikoludinskog vijeća nazočila je i saborska zastupnica i predsjednica Odbora za poljoprivredu u Hrvatskom saboru Marijana Petir. „Ovo je vrijeme kad je dobro prisjetiti se svih dobrih stvari koje su nas nosile naprijed i u vrijeme teške krize, ali isto i vrijeme u kojem trebamo zajednički osmišljavati ono što je pred nama kako bi povećali kvalitetu života svih naših stanovnika, i ono što mislim da je najvažnije, zadržali ih da ostanu živjeti ovdje. Mislim da je dobar smjer koji smo zauzeli, da pokušamo u zajedničkoj komunikaciji vidjeti koji su to projekti koji su nam prioritet te potom zajedničkim snagama utjecati na sve one institucije koje donose odluke kako bi nas podržali.“ – istaknula je zastupnica Petir.

Na svečanoj sjednici dodijeljene su i Godišnja nagrada Općine, te priznanja. Godišnja nagrada dodijeljena je seoskom turizmu Moslavačka priča, i to zbog uspješne promocije Općine na turističkoj karti, ljubavi prema tradiciji te očuvanju moslavačke kulturne baštine. Budući da prošle godine nije bilo dodjele Javnih priznanja, ove godine dodijeljeno ih je 10. Njih su za human i požrtvovan rad na području pogođenom potresom dobili DVD Velika Ludina, Dejan Faltis, Matej Pirša i Vlado Jajetić, za dugogodišnje aktivno djelovanje u sakralnom životu Karlo Čleković, za očuvanje kulturne baštine ludinskog kraja Ivanka Mihelčić, za zapažene rezultate u pčelarstvu Marijo Pomahač, za zapažene rezultate u rukometu Vanesa Pirša, za zapažene rezultate u motocrossu Luka Jajetić te za zapažene rezultate u glazbi Josip Luketić. U ime svih dobitnika Općinskom se vijeću zahvalio Dejan Faltis: „Hvala Općini Velika Ludina koja je prepoznala rezultate ljudi koji se bave sportom, kulturom, koji su dugogodišnji članovi udruga, ljudima koji su uspješni u svom poslu te ljudima koji su humanitarci. Nisam imao prilike, stoga sada zahvaljujem i svim našim stanovnicima koji su pomogli u sakupljanju pomoći za stanovništvo pogođeno potresom.“

U programu obilježavanja Dana općine sudjelovalo je Kulturno-umjetničko društvo „Mijo Stuparić“, a zbog važećih epidemioloških mjera uz određene sportske aktivnosti do kraja tjedna održat će se i simboličan početak berbe jabuka, odnosno manifestacija „Jabuka crvenika“ koju organizira Udruga voćara i vinogradara Moslavine.


Galerija fotografija

Poslovi na HZZ

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3