Prošle godine nekako u ovo vrijeme saznali smo da se srušio stari trijem u centru Okola. Brzo smo pristupili uklanjanju dotrajale građevine jer je bila opasna za promet i ljude a posebno djecu. Vrlo brzo donesena je odluka da se na toj čestici koja je u vlasništvu Općine Velika Ludina sagradi moderno i funkcionalno dječje igralište.
To je učinjeno već početkom ovog ljeta , s obzirom da je bilo potrebe za dodatnim radovima koji su izvršeni,igralište je sada potpuno u funkciji i nadamo se da će razveseliti djecu iz tog djela naše općine i da će im biti omiljeno okupljalište .
U skorijoj budućnosti za očekivati je gradnju sličnih igrališta u Vidrenjaku, Gornjoj Vlahiinićkoj , Katoličkom Selišću....U Velikoj Ludini se upravo gradi slično u dvorištu dječjeg vrtića a u projektu je veliko dječje igralište u sklopu novog parka u Velikoj Ludini koji ima građevinsku dozvolu i gradit će se uz subvenciju EU.