Petak 29 Rujan 2023

Ovim putem želimo vas obavijestiti da će Općina Velika Ludina u narednom razdoblju, na pojedina grobna mjesta na groblju Mala Ludina postaviti obavijesti kojima se želi upoznati nepoznate vlasnike i posjetitelje da se označena grobna mjesta temeljem članka 14. Zakona o grobljima (NN 19/98, 50/12 i 89/17) smatraju napuštenim.

Napuštenim grobnim mjestima smatraju se oni grobovi za koje naknada nije plaćena 10 godina, te se za takva grobna mjesta, prema članku 14. Zakona o grobljima, predviđa daljnje raspolaganje sa grobnim mjestom i svom izgrađenom opremom (nadgrobna ploča, nadgrobni spomenik i sl.).

 

         Općina Velika Ludina upravlja grobljem Mala Ludina te na navedeni način želi prije stupanja u posjed i daljnje raspolaganje grobnim mjestima, upoznati neposredne vlasnike i poznanike pokojnika koji obilaze grobna mjesta, kako bi vlasnici dobili posljednju priliku izjasniti se o daljnjem vlasništvu, prije nego li se stupi u posjed.

Informacije o napuštenim grobnim mjestima na području Općine Velika Ludina možete dobiti i u prostorijama Općine Velika Ludina, Svetog Mihaela 37, Velika Ludina, 44316 Velika Ludina kao i na broj telefona 044/658-365.


iTransparentnost

Galerija fotografija

Poslovi na HZZ

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3