Nedjelja 5 Svi 2024

„Dana 26.04.2014. godine održala se akcija Zelena čistka u koju se uključila i Općina Velika Ludina. Djelatnici Općine, poduzeća Ludina d.o.o. i ekološki osviješteni građani odlučili su očistiti neke lokacije od smeća. Jedna od lokacija je izvorište pitke vode u Ruškovici gdje su nesavjesni građani odlagali smeće kada su dolazili po pitku vodu.

Nadamo se da smo ovom akcijom djelovali na svijest građana i da ubuduće neće bacati smeće kraj izvorišta pitke vode. Općina Velika Ludina zadnjih godina aktivno se bavi saniranjem divljih deponija otpada, pa je okoliš Općine sve čišći i uredniji, a i građani to vide pa sve manje bacaju otpad u prirodu. Ovim putem molimo građane naše općine, a i građane drugih gradova i općina da slijede naš primjer i pomognu nam u smanjenju onečišćenja okoliša na način da ne bacaju novo smeće".

05.05.2024 Ferienhaus Ostsee