Subota 4 Svi 2024

Nakon usvajanja zapisnika sa prethodne sjednice Općinskog vijeća Općine Velika Ludina u aktualnom satu sjednice Općinskog vijeća Velika Ludina prihvaćeno je izvješće o radu Općinskog Načelnika Općine Velika Ludina između 09. i 10. sjednice i između 10. i 11. sjednice Općinskog vijeća Općine Velika Ludina.

U aktualnom satu raspravljano je i o održavanju napuštenih i zapuštenih kuća i imanja u općini te je komunalni redar Drago Zmišlja upoznao vijećnike s problemima na koje nailazi ne bi li pronašao vlasnike tih imanja. Kako je Zmišlja istaknuo većina tih vlasnika živi izvan Hrvatske i teško je doći do njihove adrese, a pojedina imanja imaju i nekoliko vlasnika. Nadalje je razmatrana i usvojena I Izmjena i dopuna Odluke o uvjetima i mjerilima za povjeravanje obavljanja komunalnih poslova na temelju pisanog ugovora. Razmatrana je i data suglasnost na I Izmjene i dopune Statuta Dječjeg vrtića Ludina. Usvojen je i Izvještaj o izvršenju Proračuna Općine Velika Ludina za 2013. godinu te su donesene I Izmjene i dopune Proračuna Općine Velika Ludina, I Izmjene i dopune Programa, I Izmjene i dopune Odluke o izvršavanju Proračuna, I Izmjene i dopune Odluke o Proračunu. Prihodi i rashodi smanjeni su za oko 1,4 miljuna kuna ponajprije radi toga jer se odustalo od gradnje benzinske pumpe u Poslovnoj zoni u koju se planiralo uložiti dva milijuna kuna.

"Povećali smo izdvajanja za održavanje komunalne infrastrukture za 100.000 kuna, za asfaltiranje cesta izdvojiti ćemo 140.000 kuna više te za uređenje Doma u Okolima 190.000 kuna. Također smo povećali sufinanciranje javnog prijevoza učenika i studenata i smještaja u dom. Također treba reći da imamo problema s naplatom rudne rente koja je tri puta manja nego što je uobičajeno, ali smo dobili informacije da je riječ o trenutnom zastoju zbog donošenja nove uredbe prema kojoj bi Općina trebala prihodovati nešto više sredstava"-kazao je Dražen Pavlović načelnik Općine Velika Ludina.

U nastavku sjednice razmatrana je i usvojena I Izmjena i dopuna Odluke o određivanju mjesta i uvjetima prodaje robe izvan prodavaonica na području Općine Velika Ludina.

04.05.2024 Ferienhaus Ostsee