Nakon utvrđivanja kvoruma po Statutu Općine Velika Ludina i Poslovniku o radu Općinskog vijeća i usvajanja zapisnika sa prethodne sjednice Općinskog vijeća Općine Velika Ludina vijećnici Općine Velika Ludina su u aktualnom satu prihvatili Izvješće o radu Općinskog Načelnika Općine Velika Ludina između 20. i 21. sjednice Općinskog vijeća Općine V. Ludina.

Načelnik Općine Dražen Pavlović je među ostalim izvjestio kako je sve spremno za početak asfaltiranja županijske prometnice prema Okolima gdje je Općina sufinancira polovicu cijene radova. Nadalje je razmatrano i prihvaćeno Poslovno Izvješće društva Ludine d.o.o. Velika Ludina za 2014. godine te je donesena Odluka o dodjeli Godišnje nagrade i priznanja koja će se dodijeliti za Dan Općine Velika Ludina za 2015. godinu. Vijećnici su prihvatili prijedlog da se godišnja nagrada Općine dodijeli Osnovnoj školi Velika Ludina zbog izuzetnog doprinosa na unapređivanju školstva, a priznanje Dinku Husadžiću Sanskom za dugogodišnji doprinos u javnom i kulturnom životu Općine Velika Ludina, a osobito na području slikarstva i književnosti. Donesena je i Odluka o odobravanju financijskih sredstava povodom proslave Dana Općine Velika Ludina i upoznavanje sa programom proslave. Razmatran je i donesen Pravilnik o sufinanciranju smještaja u učeničke domove učenicima srednjih škola s prebivalištem na području Općine Velika Ludina. Ažuriran je Plan zaštite od požara Općine Velika Ludina za 2015. godinu. Razmatrana je i donesena Analiza stanja sustava zaštite i spašavanja na području Općine kao i Smjernice za organizaciju i razvoj sustava zaštite i spašavanja na području Općine Velika Ludina za 2015. godinu.