Nedjelja 14 Srpanj 2024

Jučer je održana 16. Sjednica Upravnog odbora LAG-a Moslavina na kojoj su najavljene nove aktivnosti LAG-a, a glavna od njih je početak izrade nove Lokalne razvojne strategije LAG područja koje obuhvaća gradove: Čazmu, Garešnicu, Ivanić-Grad, Kutinu i Popovaču te općine: Dubravu, Hercegovac, Kloštar Ivanić, Križ, Lipovljane, Veliku Ludinu i Veliku Trnoviticu.

 

Lokalna akcijska grupa „Moslavina" zaprimila je 2.10.2015. od Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju Odluku o dodjeli sredstava iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske 2014.-2020..

LAG-u Moslavina odobren je iznos od 424.575,20 kuna za provedbu Podmjere 19.1. „Pripremna pomoć" čije su aktivnosti izrada nove Lokalne razvojne strategije LAG-a Moslavina 2015.-2020. i tekući troškovi LAG-a u sljedećih godinu dana.

Provedbom ove Podmjere LAG Moslavina je u obvezi, u roku od 6 mjeseci, izraditi LRS kojom će biti definirani pravci razvoja područja LAG-a do 2020. godine kroz odabrane mjere iz PRR RH 2014.-2020..

U nadolazećem Programu ruralnog razvoja za područje LAG-a Moslavina očekujemo aktivno sudjelovanje svih dionika razvoja na području LAG-a kako bi Strategija bila kvalitetno ocijenjena i uz pomoć nje dobivena nova sredstva za sve prihvatljive korisnike PRR, prvenstveno poljoprivredna gospodarstva na području LAG-a, a u svrhu razvoja i unaprjeđenja poljoprivredne proizvodnje te svih djelatnosti koje se vežu uz poljoprivredu ali i sve druge djelatnosti koje je moguće financirati iz mjera ruralnog razvoja.

Financiranje projekta iz Podmjere 19.1. osigurano je iz sredstava Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj u 90% financiranju EU i 10% financiranju Republike Hrvatske.


iTransparentnost

Galerija fotografija

Poslovi na HZZ

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3