Nedjelja 25 Veljača 2024

 1. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava, narednog će vikenda u Gradu Bjelovaru okupiti najuspješnije vokalne sastave s više od 300 pjevača iz 11 hrvatskih županija.

Susret hrvatskih malih vokalnih sastava jedna je od 10 nacionalnih manifestacija koje na godišnjoj razini organizira Hrvatski sabor kulture, a koja je pokrenuta godine 2004. iz potrebe da se na jednom mjestu okupi i prezentira raznovrsnost i bogatstvo vokalne glazbe RH u najvišoj kvaliteti.

 

Program 14. Susreta bit će održan u dva dijela u nedjelju, 19. studenoga 2017. godine u Domu kulture u Bjelovaru. PRVI DIO SUSRETA posvećen IZVORNOJ PUČKOJ GLAZBI započet će u 12 h, dok će DRUGI DIO predstaviti sastave s repertoarom KLASIČNE GLAZBE, SLOBODNIH STILOVA I ŽANROVA te FOLKLORNE MALE VOKALNE SASTAVE s početkom u 17 h.

 1. izdanje Susreta bit će održano u suorganizaciji Hrvatskog sabora kulture, Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Bjelovarsko-bilogorske županije, II. OŠ Bjelovar i GŠ Vatroslava Lisinskog Bjelovar. Pokrovitelj Susreta je Bjelovarsko-bilogorska županija, a supokrovitelji Grad Bjelovar i Turistička zajednica Bjelovarsko-bilogorske županije, dok Susret materijalno podupire Ministarstvo kulture RH. Medijski pokrovitelji Susreta su Hrvatski radio, Bjelovarsko bilogorski radio, Radio Daruvar, Radio Terezija, Krugoval Garešnica i Super Radio.

Na 14. Susretu hrvatskih malih vokalnih sastava nastupit će 22 odabrana mala vokalna sastava iz Garešnice, Bobovca, Karlovca, Biškupaca, Velike Gorice, Gornjeg Kraljevca, Pleternice, Križevaca, Siska, Glogovca, Novog Grada, Zagreba, Ivanca, Kastva, Srečinca, Garešnice, Siska, Jelenja i Čakovca. Atraktivnosti programa, osim kvalitete izvedbi, doprinijet će i raznolikost kategorija vokalnih sastava koji će osigurati bjelovarskoj publici zanimljiv i bogati repertoar od izvorne pučke glazbe do pjesama klasičnog repertoara i slobodnih stilova i žanrova.

Susret će pratiti i ocjenjivati stručno povjerenstvo u sastavu Josip Jerković, Tomislav Habulin i Duško Topić koji će odlučiti o najuspješnijim izvedbama u svakoj od 4 kategorije koncertnog programa. Program će završiti podjelom priznanja i nagrada, te okruglim stolom stručnog povjerenstva i predstavnika malih vokalnih sastava. Sudionici Susreta su:

IZVORNA PUČKA GLAZBA

 1. Pjevačka skupina „Hrvatska žena“, Garešnica
 2. Ženska pjevačka skupina KUD-a „Seljačka sloga“, Bobovac
 3. Ženska pjevačka skupina KUD-a „Sv. Ana – Vučjak“, Karlovac
 4. Ženska pjevačka skupina KUD-a „Šijaci“, Biškupci
 5. Kulturno umjetničko društvo „Pleso“, Velika Gorica
 6. Kulturno umjetnička udruga „Društvo žena“, Gornji Kraljevec
 7. Mješovita pjevačka skupina KUD-a „Orljava“, Pleternica
 8. Ženski pjevački sastav KUD-a „Prigorje“, Križevci
 9. Pjevačka skupina Češke besede, Sisak
 10. Ženski vokalni sastav „Rudarice“ KUD-a „Rudar“, Glogovac
 11. Mješovita pjevačka skupina KUD –a „Berislavić“, Novi Grad

KLASIČNA GLAZBA

 1. Cantus ante omnia, Grad Zagreb
 2. Ženski vokalni ansambl „Crona“, Grad Zagreb
 3. Vokalni ansambl „Sakcinski“, Ivanec

SLOBODNI STILOVI I ŽANROVI

 1. Ženska klapa „Kastav“, Kastav
 2. Vokalni sastav „Acapella“ KUD –a „Zavičaj“ Sračinec

FOLKLORNI MALI VOK. SASTAVI I KOMORNI ZBOROVI

 1. Mješovita vokalna skupina GKC-a „Medjuwodje“, Garešnica
 2. Vokalni ansambl L.I.P.E, Sisak
 3. Vokalna skupina KUD-a „Zvir“, Jelenje
 4. Folklorna družina „Vuga“, Karlovac
 5. Ženska vokalna skupina KUD-a „Veseli Međimurci“, Čakovec
 6. Vokalno-instrumentalni sastav „Jane“, Velika Gorica

 

Ulaz na 14. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava  je slobodan!


iTransparentnost

Vrijeme

Zagreb °C
Osijek °C
Split °C
  25.02.2024 Ferienhaus Ostsee

Galerija fotografija

Poslovi na HZZ

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3